sklep@yanowska.pl

KOSZULE Z BUFIASTYMI RĘKAWAMI W TRZECH EKO ODSŁONACH cz. 3

KOSZULE Z BUFIASTYMI RĘKAWAMI W TRZECH WYDANIACH cz. 3

Przyszła do mnie niedawno następna paczka zdjęć od Otylii. Dlatego bardzo chętnie Wam je pokażę.

W tym poście skupię się na wiosenno-letnich koszulach z krótkimi bufiastymi rękawami z trzech różnych, ale nadal ekologicznych i przyjaznych nam i środowisku tkanin.

Dzisiaj chciałam Wam również przybliżyć temat eko, krótko i na temat. Często słyszymy o ekologicznych tkaninach, ale co to w ogóle znaczy?

 

"Ekologicznym jest się wówczas, gdy sposób bycia nie przeszkadza współbywalcom. To znaczy, gdy żyje się w kooperatywie. Samemu się korzysta i nie przeszkadza się korzystać innym. Biorąc pod uwagę świat roślin, jest to takie życie, które pozwala czerpać z gleby, wody, słońca w sposób, który nie nadwyręża natury i dodatkowo daje się coś tej naturze w zamian przy okazji nie szkodząc. Rośliny oddają tlen, po obumarciu rozkładają się użyźniając glebę." I tak też jest w uprawie lnu.

Sam materiał łatwo i znacznie szybciej niż w przypadku tkanin sztucznych ulega biodegradacji i chociażby dlatego można śmiało twierdzić, że len i bawełna ekologiczna są ...eko

 

Dlatego też w pierwszej kolejności zacznę od lnu.

 

Lniana koszula w kartkę z krótkimi bufiastym rękawami, SAND BROWN wykonana wykonana z tkaniny bardzo lekkiej i przewiewnej tkaniny lnianej w jasno brązową kratę.

Koszula ma delikatne bufki przy ramionach oraz mankietach, gdzie również ma wszytą gumkę, dzięki której to z kolei rękaw elegancko trzyma fason.

   

   

 Zdjęcia: Lniana koszula z krótkimi bufiastymi rękawami, SAND BROWNLniana spódnica z dużymi kieszeniami, BEIGE

 

Następna w kolejce to koszula istna petarda.

Bawełniana haftowana koszula z krótkimi bufiastym rękawami, TINY FLOWERS wykonana z bawełny organicznej w kolorze kremowym z pięknymi kolorowymi haftowanymi kwiatuszkami.

Dlaczego ta koszula to taka petarda? Po pierwsze na tkaninie wyhaftowane są drobne urocze kolorowe kwiatuszki, a ja uwielbiam haft. Po drugie i najważniejsze to tkanina, z której została wykonana, czyli bawełna organiczna. Dużo się o niej mówi, ale czy rzeczywiście wiecie, o co tak na prawdę chodzi i czym różni się od zwykłej bawełny?

Znalazłam w necie dla Was taki tekst, który do mnie osobiście bardzo przemawia.

"W opozycji do bawełny konwencjonalnej, bawełna organiczna to materiał, przy którego produkcji stosuje się jedynie naturalne metody. Używa się naturalnych środków ochrony roślin (np. czosnek, chili, wyciąg z drzewa neem) i nawozów naturalnych (obornika). Sama gleba zyskuje status organicznej dopiero po upływie aż trzech lat uprawiania jej zgodnie z restrykcyjnymi normami. Chwasty usuwa się ręcznie. Zbiory plonów również odbywają się ręcznie. Podnosi to czystość włókien, ponieważ nie zanieczyszcza ich olej z nasion. Zebrane włókna barwi się tylko przy użyciu naturalnych barwników.

Odsyłam Was do całego artykułu odnośnie bawełny organicznej, gdzie najdziecie również 5 powodów, dla których warto kupować ubrania (ubranka dla dzieci) z bawełny organicznej.

 

   

Zdjęcia: Bawełniana haftowana koszula z krótkimi bufiastymi rękawami, TINY FLOWERSLniana spódnica z dużymi kieszeniami, BEIGE

 

Ostatnia z dzisiaj prezentowanych dla Was koszul to bawełniana ażurowa haftowana koszula z krótkimi rękawami, CHARMING LIGHTNESS.

Urocza, bardzo delikatna i zwiewna koszula wykonana w 100% z lekkiego ażurowej bawełny w kolorze zgaszonej bieli. 

Wszelkie koszule koronkowe, czy ażurowe nadal pozostają w trendach i idealnie sprawdzają się ciepłe wiosenne i letnie dni.

   

   

Zdjęcia: Bawełniana ażurowa haftowana koszula z krótkimi rękawami, CHARMING LIGHTNESSLniana spódnica z dużymi kieszeniami, BEIGE

 

Stylizacje: Agnieszka Janowska (YANOWSKA.pl)

Zdjęcia: Otylia Szymczyk-Krzywoń (Mrs.Fotka)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium